Pogoda bez poprawy; nad całą Polską silne opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdować się będzie w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie centrum kraju, w strefie układu frontów atmosferycznych. Nad przeważający obszar napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie, jedynie na południowym wschodzie zalegać będzie jeszcze bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, przez Mazowsze, Mazury i Kujawy po Pomorze, Ziemię Lubuską i zachód Dolnego Śląska opady o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 50 mm. Na wschodzie kraju możliwe również burze z gradem. Temperatura maksymalna od 13 st., 18 st. na zachodzie, 18 st., 22 st. na przeważającym obszarze do 23 st., 27 st. na południowym wschodzie. Na zachodzie kraju wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, a na Dolnym Śląsku lokalnie do 75 km/h, północno-zachodni lub północny. Na wschodzie kraju wiatr słaby lub umiarkowany, z kierunków wschodnich, lokalnie słaby, zmienny. W strefie nadmorskiej wiatr okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, północny. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Opady deszczu oraz lokalne burze, stopniowo zanikające na południowym wschodzie kraju. Na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Kujawach i Ziemi Lubuskiej oraz początkowo na północy Dolnego Śląska opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów miejscami do 40 mm. Temperatura minimalna od 10 do 15 st., jedynie na Podhalu około 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie początkowo na wschodzie z kierunków południowych. W strefie nadmorskiej wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 75 km/h, północny, skręcający na zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl