fot. sxc.hu

Prognoza pogody na sobotę

Jak informuje IMGW, Europa północna i północno-zachodnia będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Islandii i Morza Barentsa. Nad pozostałymi obszarami kontynentu pogodę będzie kształtował wyż z centrum nad Bałkanami. Polska znajdzie się na skraju tego wyżu, jedynie na Wybrzeżu zaznaczy się wpływ zatoki niżowej związanej z niżem znad Islandii. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadało.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i miejscami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 3 do 5 st. na zachodzie i Wybrzeżu, do 1 st. na północnym wschodzie i w kotlinach górskich. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę na północy zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie opady deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 2 do 4 st. na zachodzie i na Wybrzeżu, od -3 do 0 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM 

drukuj