Rozpoczęła się przerwa świąteczna w szkołach

Od 21 grudnia do 1 stycznia potrwa bożonarodzeniowa przerwa świąteczna w szkołach. Część uczniów wróci jednak do szkół dopiero po Święcie Trzech Króli, czyli 7 stycznia. 

Termin i czas trwania przerwy świątecznej w szkołach, podobnie jak terminy ferii zimowych – podaje co roku Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jednocześnie, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, dyrektorzy szkół mogą zdecydować o dodatkowych dniach wolnych w szkole.

Ponieważ w tym roku 1 stycznia wypada w środę, a 6 stycznia w poniedziałek, część dyrektorów zdecydowało, że 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek) również będą dniami wolnymi w ich placówkach. W efekcie w tych szkołach uczniowie będą mieli przerwę w nauce od 21 grudnia do 6 stycznia.

Niedługo po przerwie świątecznej zaczną się zimowe ferie szkolne. 2-tygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 18 stycznia a 2 marca.

Jako pierwsi od 18 stycznia do 2 lutego wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Od 25 stycznia do 9 lutego ferie będą w województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Od 1 lutego do 16 lutego przerwę będą mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

Jako ostatni – od 15 lutego do 2 marca – wypoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.

Następna przerwa w nauce – z okazji świąt wielkanocnych – potrwa od 17 do 22 kwietnia.

PAP/RIRM

drukuj