W Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak podaje IMGW, Europa północno-wschodnia i północna znajdować się będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Półwyspem Kolskim oraz Półwyspem Kanin. Polska nadal znajdować się będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego.

Wzdłuż wybrzeża, z zachodu na wschód, przesuwać się będzie front ciepły, związany z płytkim niżem nad Półwyspem Jutlandzkim. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, tylko północno-wschodnia część kraju będzie w nieco chłodniejszej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie początkowo wzrastać, następnie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. W rejonach podgórskich Tatr możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24 st. na północnym wschodzie do 28 st. na południowym zachodzie. Nad morzem od 20 st. w Helu do 24 st. w Świnoujściu. Wiatr słaby, zmienny, na północy i wschodzie kraju zachodni, nad samym morzem okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe, jedynie na Pomorzu wzrastające do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 12 st., 14 st. na północnym wschodzie do 15 st., 17 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, miejscami burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na zachodzie, południu i w centrum kraju do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st., 27 st. na północy do 28 st., 30 st. na pozostałym obszarze kraju i do 31 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni, na zachodzie skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu lub burze, możliwy grad.

Prognozowana wysokość opadów deszczu do 10 mm, w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, po południu okresami umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj