Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, krańce wschodnie oraz północno-zachodnie kontynentu będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Sardynią, Polską oraz Finlandią wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu, który znad północnych Włoch, wraz z układem frontów, będzie się przesuwał nad północny wschód naszego kraju. Nad południowy wschód Polski przejściowo napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie, pozostała część będzie w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże, wieczorem na północnym zachodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, na północy Polski lokalnie deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów deszczu do 13 mm. Wysoko w górach opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 3, 5 st. na północy oraz w rejonach podgórskich do 6 st. w centrum i do 10 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, w zachodniej połowie Polski z kierunków północnych, na pozostałym obszarze z kierunków wschodnich i południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady: na zachodzie i północy Polski deszczu ze śniegiem i śniegu; na pogórzu i w górach deszczu ze śniegiem i śniegu; a na pozostałym obszarze kraju deszczu. Na północnym zachodzie stopniowy zanik opadów i postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

Temperatura minimalna od 0 do 4 st., w kotlinach górskich od -1 do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków północnych.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na pogórzu i w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 1 do 5 st., w rejonach podgórskich około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st., wystąpi w pierwszej połowie dnia. Wiatr słaby, północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl