Nad Polską ciepłe, polarne powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, południowo-zachodnia i zachodnia znajdą się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie na skraju rozległego i płytkiego układu niżowego z ośrodkami w rejonie Włoch, Bułgarii i Morza Czarnego.

Ze wschodu do centrum będzie przemieszczać się linia zbieżności. Nad Polską będzie dość ciepłe, polarne powietrze, na wschód od linii zbieżności bardziej wilgotne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek na południu, wschodzie i w centrum zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, od godzin południowych miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st., nad morzem i w dolinach górskich chłodniej, od 14 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny. Wiatr z kierunków wschodnich, w zachodniej połowie kraju skręci na północne. W rejonach burz wiatr może wzmagać się do dość silnego, w porywach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu, początkowo na obszarze od Śląska przez centrum kraju po regiony północno-wschodnie miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do około 15 mm. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 5 do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W rejonach burz wiatr może wzmagać się do dość silnego, w porywach do 60 km/h.

W środę w regionach północno-zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, od godzin południowych miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 do 20 st., nad morzem i w dolinach górskich chłodniej, od 13 do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków północnych. W rejonach burz wiatr może wzmagać się do dość silnego, w porywach do 70 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywisty, północno-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burzy wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj