fot. Paweł Palembas

W Polsce lokalnie słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, północna i północno-zachodnia Europa będzie w zasięgu rozległych układów niskiego ciśnienia, z układami frontów atmosferycznych i ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, Morzem Północnym i północną Skandynawią. Południowe rejony kontynentu znajdą się w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Północna Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Północnego, południowe rejony pozostaną w podwyższonym ciśnieniu. Będzie napływała chłodna, arktyczna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami duże. Lokalnie zanikające słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i miejscami na zachodzie chwilami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, przeważnie południowo-zachodni i południowy.

W nocy z środy na czwartek na zachodzie i miejscami na północy zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów śniegu przechodzących w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -4 st., -3 st. na wschodzie do 2 st. na północnym zachodzie, w kotlinach karpackich lokalnie do -8 st. Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany, wzmagający się, zwłaszcza na zachodzie i w rejonach podgórskich i w górach do dość silnego i porywistego. Porywy wiatru na zachodzie kraju do 70 km/h, w Beskidach i Tatrach do 120 km/h.

PAP/RIRM

drukuj