Nad Polskę dotarła chłodniejsza jesień; na południu możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy znajduje się pod wpływem wyżów znad Wysp Brytyjskich oraz znad zachodniej Rosji. Tylko krańce północne oraz południowo-wschodnie kontynentu są pod wpływem niżów.

Polska jest w zasięgu wyżu z centrami nad Niemcami, Wyspami Brytyjskimi i Atlantykiem. Z zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami, głównie na południu i na północnym wschodzie słabe opady deszczu. Wysoko w Tatrach i Sudetach opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 10 st. na krańcach południowo-wschodnich i w kotlinach sudeckich, 13 st. w centrum do 14 st. na zachodzie, chłodniej na Podhalu, około 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl