W kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich. Na pozostałym obszarze kontynentu zaznaczy się wpływ niżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Polska będzie pod wpływem tego niżu. Południowo-wschodnia część kraju znajdzie się w strefie frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim.

Dziś na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu. W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i na południu lubelskiego i opolskiego opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadu do około 30 mm, a w Karpatach i na Pogórzu Karpackim do 40 mm, a lokalnie nawet 50 mm. W strefie opadów na południowym wschodzie kraju widzialność miejscami ograniczona. Wysoko w Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W północno-zachodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane i małe, bez opadów. Temp. maks. od 12 st. na południu i nad morzem do około 17 st. w centrum i do 19 st. na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresowo porywisty, północny i północno-wschodni. Wiatr w porywach osiągał będzie 60 km/h, a na południowym wschodzie nawet 75 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresowo opady deszczu, które nadal na południu kraju mogą być o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i na południu lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz opolskiego od 20 mm do nawet 40 mm. Temp. min. od 3, 5 st. miejscami na Pomorzu i w Wielkopolsce oraz kotlinach sudeckich do 10, 11 st. na południowym wschodzie. Na północnym zachodzie wiatr słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północny i północno-wschodni. Wiatr w porywach osiągał będzie 60 km/h, a na południowym wschodzie nawet 75 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem możliwe opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu. Temp. min. 9 st. Wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl