Nad Polską cały czas dużo słońca

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz wschodnia będzie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy układ wyżowy.

Polska pozostanie pod wpływem wyżu, którego centrum znajdzie się nad Litwą, początkowo zalegać będzie chłodna masa powietrza, w ciągu dnia z zachodu zacznie stopniowo napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie Polski okresami duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym wschodzie do 20 st. na zachodzie, na Pogórzu Karpackim lokalnie 14 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, na zachodzie i północy kraju z kierunków południowych, na pozostałym obszarze zmienny.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie Polski zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st., 5 st. na wschodzie kraju do 11 st. na zachodzie i do 12 st. miejscami na wybrzeżu. W dolinach karpackich od 1 st. do 3 st. Na Podlasiu lokalnie spadki temperatury przy gruncie do -3 st. Wiatr słaby, na na północy Polski przechodzący w umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym wschodzie kraju do 21 st. na południu. Wiatr umiarkowany i porywisty, na Pomorzu okresami dość silny, a na wybrzeżu okresami silny (30-45 km/h), południowy, skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Na Pomorzu porywy wiatru do 65 km/h, a na wybrzeżu do 70 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, południowy. W środę zachmurzenie umiarkowane, po południu duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, południowo zachodni i zachodni, okresami porywisty.

PAP/RIRM

drukuj