fot. Paweł Palembas

W Polsce temperatura na minusie. Słabe opady śniegu tylko na Podkarpaciu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północno-zachodnia jest w zasięgu rozległego i bardzo głębokiego niżu z ośrodkiem nad Islandią, płytka zatoka niżowa obejmować będzie wschodnią część basenu Morza Śródziemnego, na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże.

Polska znajdzie się w zasięgu silnego wyżu znad Łotwy, z północnego-wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1031 hPa i będzie spadać.

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na południowym wschodzie Podkarpacia rano możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st., -3 st. na wschodzie do 1 st., 2 st. na krańcach zachodnich. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek bezchmurnie, lokalnie zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -13 st., -10 st. na wschodzie, około -8 st. w centrum, do -4 st., -2 st. na krańcach zachodnich; w kotlinach karpackich od -13 st. do -10 st., a w sudeckich od -8 st. do -6 st. Na krańcach północno-wschodnich lokalnie możliwy spadek temperatury do -15 st. Wiatr południowo-wschodni, na wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj