Deszczowe Boże Narodzenie

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w zasięgu rozległego wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie pod wpływem klina wyżowego. Od południowego zachodu zaczniemy przechodzić pod wpływ płytkiej zatoki niżowej z frontem ciepłym. Nadal będzie napływać polarno-morskie powietrze, nieco cieplejsze z kierunków południowych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Rano na południowym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie Polski do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski okresami dość silny i porywisty, w porywach na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl