fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody na niedzielę

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie Europy, Półwysep Bałkański oraz północno-wschodnia część kontynentu znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów. Nad pozostałym obszarze przeważają wyże.

Polska południowa jest pod wpływem niżu znad Bałkanów, pozostała część kraju znajduje się w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Zatoki Pomorskiej. Pozostajemy w chłodniej masie powietrza.

W niedzielę na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże i opady śniegu. Na Podkarpaciu opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, może spaść do 10 cm, a w Bieszczadach do 15 cm śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże.

Rano liczne mgły marznące ograniczające widzialność do około 200 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na południowym wschodzie, 0 st. na wschodzie do 4 st. na zachodzie i do 6 st. nad morzem, na Pogórzu Karpackim lokalnie -4 st.

Wiatr na południowym wschodzie Polski umiarkowany i dość silny, porywisty, północny, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, na wybrzeżu wschodnim umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj