Zachmurzenie małe z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu europejskiego będzie w zasięgu rozległych niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami nad Irlandią i Zatoką Fińską. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w dość chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami na południowym wschodzie opady deszczu po południu zanikające, prognozowana wysokość opadów w Karpatach od 15 mm do 20 mm.

Temp. maks. od 11, 13 st. wybrzeżu oraz południowym wschodzie do 13, 15 st. na przeważającym obszarze. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe. Na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. przeważnie od -1, 0 st. na północnym wschodzie, 1, 3 st. na przeważającym obszarze kraju do 5 st. miejscami na wybrzeżu, miejscami przygruntowe przymrozki od -3 do -1 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na zachodnim wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

W niedzielę na wschodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie umiarkowane wzrastające do dużego, i tam po południu opady deszczu. Temp. maks. od 13, 15 st. na północy kraju, 17, 19 st. na przeważającym obszarze kraju do 20 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 15 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temp. min. 3 st., lokalnie możliwy spadek temperatury przy gruncie do -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj