W Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Bałtykiem i zachodnią Rosją. Południowe rejony kontynentu będą w zasięgu rozległego wyżu znad Chorwacji i Morza Śródziemnego. Polska będzie pomiędzy niżem znad Bałtyku, a wyżem znad Chorwacji, w dość ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy oraz na wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy możliwe słabe opady deszczu. Lokalnie na Mazurach oraz w kotlinach sudeckich możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 5 st., 6 st. na wschodzie do 10 st., 11 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie oraz na wybrzeżu okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy oraz na wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielkie prawdopodobieństwo słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr dość silny, porywisty, stopniowo słabnący do umiarkowanego, zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl