fot. Monika Bilska

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego

Jak informuje IMGW, Europa Północna i częściowo Centralna pozostaną w zasięgu wyżu z centrum nad Skandynawią. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu układów niżowych i towarzyszących im frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie wolno rosnąć.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo od wschodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st. na południowym wschodzie do 14 st. na południowym zachodzie; na wschodnim wybrzeżu miejscami 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na krańcach północno-wschodnich i nad morzem porywisty, wschodni i północny.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie i północnym wschodzie zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego lub dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat opady deszczu ze śniegiem, wysoko w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. miejscami na Pomorzu i Podhalu do 4 st. w centrum i nad morzem; chłodniej w kotlinach sudeckich od -2 st. do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na północy na ogół umiarkowane. Na południu i południowym wschodzie opady deszczu, na Podhalu deszczu ze śniegiem, wysoko w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna od 9 st. na krańcach południowo-wschodnich i Półwyspie Helskim do 15 st., 16 st. miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie we wtorek początkowo zachmurzenie małe, potem od wschodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy z wtorku na środę początkowo zachmurzenie duże i opady deszczu, potem większe przejaśnienia. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W środę zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj