fot. PAP

Idzie ochłodzenie

Jak podaje IMGW, nad Wyspami Brytyjskimi, częściowo w Europie Zachodniej i Centralnej rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku, pozostały obszar będzie pod wpływem niżów znad Danii, Zatoki Fińskiej i zachodniej Rosji. Północna Polska będzie w zasięgu niżu znad Bałtyku, natomiast pozostała część kraju znajdzie się we wspomnianym klinie wyżowym. Z północnego zachodu będzie napływało zdecydowanie chłodniejsze powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, bez opadów na Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej oraz południu Wielkopolski. W strefie brzegowej Morza Bałtyckiego możliwe burze, a w ich trakcie opady krupy śnieżnej. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. na Podhalu i 8 st. na Podkarpaciu do 10 st., 11 st. na przeważającym obszarze kraju oraz 12 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na południu zachmurzenie umiarkowane, tylko miejscami duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, na północy miejscami również deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Wysoko w Sudetach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. na Podlasiu, Podhalu i w kotlinach sudeckich, 2 st. do 4 st. na przeważającym obszarze kraju, do 6 st., 8 st. nad samym morzem. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby, na północy miejscami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, tylko na południu zmienny. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie, Przedgórzu Sudeckim oraz w Beskidach też deszczu ze śniegiem. Wysoko w Sudetach oraz na szczytach Tatr przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 5 st. na Podhalu i północnym wschodzie, 8 st., 9 st. na przeważającym obszarze do 10 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl