fot. flickr.com

Pogodnie tylko w środkowej Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą wschodnią i częściowo środkową dominować będzie niż znad Rosji. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżu, którego centrum znad Morza Północnego przemieści się nad południowo-zachodnią Skandynawię.

Polska od zachodu dostanie się na skraj wyżu. Z północy nadal napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a wysoko w górach (powyżej 2000 m n.p.m.) deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie, głównie w górach, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 15 do 18 st.; chłodniej w rejonach podgórskich – od 12 do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami, głównie w Karpatach oraz na północy kraju, zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 4 do 9 st., cieplej na wybrzeżu – około 12 st. Lokalnie w dolinach górskich spadki temperatury do 2 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj