fot. Paweł Palembas

W piątek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami 

Jak informuje IMGW, nad wschodnią Europą utrzyma się silny wyż znad Rosji, nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie znajdować się w obszarze pomiędzy wyżem znad Rosji, a płytkim niżem znad Niemiec. Napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Na zachodzie i południu słabe opady deszczu, na północnym wschodzie zanikające opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w szczytowych partiach Tatr opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C na północnym wschodzie, 6°C, 10°C na przeważającym obszarze, do 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i wschodni. W obszarach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h, na szczytach Sudetów do 90 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 75 km/h i tam wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym zachodzie lokalnie słabe opady deszczu. Na Lubelszczyźnie możliwe słabe opady marznącej mżawki lokalnie powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -4 st. na północnym wschodzie, 2 st., 4 st. na przeważającym obszarze, do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 75 km/h, wysoko w Sudetach do 90 km/h i tam wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl