Polska w chłodnym i wilgotnym powietrzu

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, kraje Beneluksu, Dania, Niemcy, północna Francja oraz Grecja będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w chłodnym i wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Na północy kraju zaznaczy się wpływ rozmywającego się frontu okluzji.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie ulegać wahaniom.

W poniedziałek zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju oraz na Dolnym Śląsku i w rejonach podgórskich okresami słabe opady deszczu, wysoko w Tatrach śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach śniegu. Prognozowana suma opadów w Bieszczadach, Beskidach, na Podhalu i w Tatrach do 15 mm. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 3 st., 4 st. w rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie do 5 st., 7 st. na pozostałym obszarze, a nad samym morzem od 7 do 10 st. Wiatr słaby z kierunków północnych, jedynie na wybrzeżu słaby i umiarkowany, wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże i całkowite.

Okresami opady deszczu, w południowo-wschodniej połowie kraju o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów w województwach mazowieckim i lubelskim miejscami do 15 mm, w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim do 25 mm, a w Beskidach, na Podhalu i w Tatrach do 30 mm. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5 st., 8 st. w rejonach podgórskich do 8 st., 11 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych, na północy kraju z kierunków wschodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, przeważnie zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Możliwa mgła. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. We wtorek zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj