Polska będzie pod wpływem niżu

Jak podaje IMGW, wschodnia część Europy znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Białym i Rosją. Pozostały obszar kontynentu obejmował będzie rozległy niż z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi. Polska będzie pod wpływem tego niżu.

Z południowego zachodu na północny wschód kraju będzie się przemieszczał front ciepły, za którym napłynie bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie, w centrum oraz na północy Polski zachmurzenie okresami wzrastające do dużego i miejscami opady deszczu. Na zachodzie miejscami burze lokalnie gwałtowne, możliwy grad, istnieje prawdopodobieństwo powstania trąby powietrznej. Prognozowana suma opadów burzowych do 30 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. na Półwyspie Helskim, 20 st. na północnym wschodzie kraju do około 25 st. w centrum i do 27 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, z kierunków południowych, wieczorem na zachodzie Polski skręcający na zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie, w centrum i na północy Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze i burze z gradem. Prognozowana suma opadów burzowych do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9 st., 13 st. na zachodzie i północy oraz w kotlinach górskich do 13 st., 15 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu przejściowo dość silny, z kierunków zachodnich, na wschodzie Polski początkowo południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę na południu, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Na wschodzie i w Karpatach miejscami burze i burze z gradem. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st., 17 st. na północnym zachodzie kraju do 23 st., 25 st. na południowym wschodzie, chłodniej jedynie miejscami na Pomorzu Wschodnim, w centrum i w kotlinach sudeckich, od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Rano miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, w drugiej części nocy okresami duże i wtedy możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy w porywach do 65 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl