fot. flickr.com

W Polsce miejscami przelotne opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie północny wschód i częściowo centrum kontynentu będzie pod wpływem niżów.

Pogodę w Polsce kształtować będzie płytki niż z ośrodkami nad Dolnym Śląskiem oraz Chorwacją i Węgrami. Pozostaniemy w upalnym powietrzu zwrotnikowym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu i burz. Lokalnie opady gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 20 mm do 30 mm, gdzieniegdzie na południu od 40 mm do 50 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. na północnym wschodzie, około 27 st. w centrum, do 29 st. na południowym wschodzie. Chłodniej nad morzem: od 20 st. do 24 st. Wiatr na ogół słaby, zachodni, jedynie nad morzem umiarkowany, z północnego wschodu. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na wybrzeżu i Pomorzu oraz na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane okresami duże i tam przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 13 st. do 17 st., tylko na Suwalszczyźnie oraz gdzieniegdzie nad morzem 12 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj