fot. Paweł Palembas

Miejscowe i umiarkowane opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północna znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Przeważający obszar Polski będzie w zasięgu klina wyżu skandynawskiego, jedynie południowo-wschodnia część kraju pozostanie pod wpływem rozległego niżu, z ośrodkiem w rejonie Morza Czarnego. Na krańcach północno-wschodnich zaznaczy się strefa rozmywającego się frontu atmosferycznego. Z północy napływać będzie chłodna, polarno-kontynentalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami, głównie na wschodnim wybrzeżu i na północnym wschodzie Polski, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 15 st., 18 st. na pozostałym obszarze kraju, chłodniej 11 st., 13 st. na Pogórzu Karpackim. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, miejscami, głównie na południu i na wybrzeżu duże, i tam słabe opady deszczu. Wysoko w Tatrach okresowo pojawią się opady śniegu. Nad ranem miejscami, zwłaszcza na Podlasiu, krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do około 200m. Temperatura minimalna od 3 st. na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich do 5 st., 8 st. na przeważającym obszarze i 10 st., 11 st. miejscami na południowym zachodzie oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj