Caritas Polska apeluje o pomoc poszkodowanym przez wichury

Z apelem o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, aby w duchu solidarności pomogli tym, którzy zostali poszkodowani przez wichury – zwraca się Caritas Polska.

Nie zostawiajmy ich samych z ogromnymi problemami – apeluje zastępca dyrektora Caritas Polska o. Hubert Matusiewicz.

Jak informuje Caritas Polska, pod naporem silnego wiatru łamały się drzewa, blokując drogi, uszkodzone są także trakcje kolejowe. Wiatr zrywał dachy z budynków mieszkalnych. Ogromne straty odnieśli mieszkańcy Międzylesia w diecezji świdnickiej. W prawie 50 domostwach wichura zerwała dachy.

Caritas Diecezji Świdnickiej przekazała już pierwszą pomoc w postaci artykułów spożywczych dla poszkodowanych rodzin. Z kolei Caritas Polska sfinansuje wyjazd na kolonie letnie dla ok. 30 dzieci z rodzin poszkodowanych przez wichury. Pierwsze wyjazdy odbędą się już pod koniec lipca. Koszt wyjazdu jednego dziecka to ok. 1200 zł.

W odpowiedzi na potrzeby osób poszkodowanych przez wichury, które w ostatnich dniach nawiedziły południową Polskę, Caritas Polska ogłosiła zbiórkę na ten cel. Poszkodowanych można wspomóc wysyłając sms o treści „Wichura” pod nr 72052, koszt 2,46 z VAT lub wpłacając środki na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Wichura”.

Przechodzące przez Polskę w ostatnich dniach gwałtowne burze, którym towarzyszyły wichury i ulewy, spowodowały wyrządziły wiele szkód: pozrywały dachy i linie energetyczne oraz powaliły wiele drzew. Burze przyczyniły się też do dużych utrudnień w ruchu kolejowym. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl