Nad Polskę napływa cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Francja, Skandynawia oraz Rosja będą pod wpływem niżów, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów wysokiego ciśnienia.

Polska będzie pod wpływem wyżu, z centrum nad Rumunią i od zachodu nasuwać się będzie płytka zatoka niżowa. Z zachodu napływać będzie coraz cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahało.

Dziś we wschodniej połowie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu lub burze. Na południowym zachodzie prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temp. maks. od 19, 22 st. na wybrzeżu oraz na północnym wschodzie kraju do 25 st. w centrum i do 28 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym zachodzie początkowo możliwe burze i lokalne mgły z widzialnością do 500 m. Temp. min. od 9 st. Na północnym wschodzie do 15 st. w centrum i do 17 st. na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 25 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temp. min. 15 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj