fot. pixabay.com

Pogodnie niemal w całym kraju

Nad przeważającym obszarem Polski będzie dziś pogodnie i słonecznie. W najcieplejszym momencie dnia termometry na południowym zachodzie wskażą 22 stopnie Celsjusza – powiedziała Dorota Pacocha, synoptyk IMGW-PIB.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, pierwsze dni tygodnia zapowiadają się na pogodne i ciepłe. Więcej chmur z deszczem może pojawić się w środę.

„Na przeważającym obszarze kraju będzie dziś pogodnie i słonecznie. Jedynie na krańcach południowych zapowiada się większe zachmurzenie i słabe, przelotne opady deszczu, a w górach nieliczne, krótkotrwałe burze. Punktowo w górach prognozowane są opady do 10 mm deszczu. Temperatura wzrośnie do 12 stopni na Suwalszczyźnie, 17 w centrum i 22 na południowym zachodzie. Najchłodniej w Helu, około 10 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich” – powiedziała Dorota Pacocha.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1523513069095337984

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie na ogół małe. Miejscami, na krańcach południowych, jeszcze umiarkowane. W kotlinach górskich lokalnie pojawi się mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia na Suwalszczyźnie i Podhalu, 4-5 w centrum, do 8 na północnym zachodzie. Na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich możliwe są przygruntowe przymrozki do minus 2 stopni Celsjusza. Wiatr przeważanie słaby, południowo-wschodni i wschodni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl