W kraju pochmurno i deszczowo

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią zaznaczy się wpływ wyżu Azorskiego, nad pozostałą częścią Europy dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, jedynie nad zachodnie województwa nasunie się słaby klin Wyżu Azorskiego. Napływać będzie nieco chłodniejsze polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa.

W piątek na południu i zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy do 18 st., 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Nad morzem wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1 st., 1 st. na północnym wschodzie (i tam przygruntowe przymrozki do -4 st.), 2 st., 4 st. w centrum (miejscami spadki temperatury przy gruncie do -1 st.), do 4 st., 6 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj