Ciepłe przedświąteczne dni w Polsce

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Włochami. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad północno-wschodnim Atlantykiem i Półwyspem Kolskim wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w rozległym ciepłym wycinku niżu z ośrodkiem w rejonie Islandii. Z zachodu na wschód będzie przemieszczać się front ciepły, za którym napłynie nieco cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

We wtorek dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na północy opady deszczu, w górach początkowo możliwy opad deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do 12 st. na zachodzie i południu, w centrum około 9 st. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, porywisty, na północy umiarkowany i dość silny w porywach do 70 km/h, stopniowo słabnący. Wysoko w górach okresami bardzo silny wiatr w porywach do 120 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na Śląsku przechodzące nad ranem w umiarkowane. Na północy i w pasie dzielnic centralnych miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st. do 9 st., w dolinach górskich od 2 st. do 5 st. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach okresami silny wiatr w porywach do 100 km/h.

W środę w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu, w południowej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 9 st. na północnym wschodzie do 13 st. na zachodzie i południu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach okresami silny wiatr w porywach do 100 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo zachodni. W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl