fot. PAP/EPA

Polska w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia, zachodnia i północno-wschodnia będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu niżu znad południowych Włoch, tylko obszary północno-zachodnie znajdą się w słabym klinie wyżowym. Z południa napływać będzie wilgotne i ciepłe powietrze polarno-morskie, tylko na północnym zachodzie zalegać będzie chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie kraju. Na południowym wschodzie początkowo opady mżawki, przechodzące stopniowo w deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze słabe opady, przeważnie śniegu z deszczem, a na północnym wschodzie i w górach opady śniegu. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. od 0 do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami mgły, lokalnie marznące osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite. W południowej połowie Polski i na wschodzie opady śniegu, na krańcach wschodnich początkowo także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach i na Pogórzu Karpackim od 5 do 10 cm. Temp. min. od -8, -5 st. na północy do 1 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny, a nad samym morzem zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Początkowo lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP/RIRM

 

drukuj