fot. PAP/EPA

Pogodę kształtować będzie ciepły front atmosferyczny

Jak informuje IMGW, basen morza Śródziemnego, półwysep Iberyjski oraz wschodnia Europa będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Szkocją i południową Skandynawią.

Pogodę kształtować będzie ciepły front atmosferyczny. Z południowego zachodu napłynie wilgotne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie ulegało wahaniom z tendencją wzrostową.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a po południu na północy kraju i lokalnie na zachodzie możliwe burze. Temp. maks. od 16 st., 18 st. na północy do 21 st., 23 st. na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach burz dość silny, w porywach lokalnie do 65 km/h, południowo-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo możliwe lokalne burze. Na południowym zachodzie nad ranem lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temp. min. od 7 st. do 11 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju początkowo porywisty, południowo-zachodni. W sobotę w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. od 18 st. do 21 st., tylko na Pomorzu nieco chłodniej, od 14 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. min. 10 st.Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj