Pogodę kształtować będzie ciepły front atmosferyczny

Jak informuje IMGW, basen morza Śródziemnego, półwysep Iberyjski oraz wschodnia Europa będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Szkocją i południową Skandynawią.

Pogodę kształtować będzie ciepły front atmosferyczny. Z południowego zachodu napłynie wilgotne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie ulegało wahaniom z tendencją wzrostową.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a po południu na północy kraju i lokalnie na zachodzie możliwe burze. Temp. maks. od 16 st., 18 st. na północy do 21 st., 23 st. na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach burz dość silny, w porywach lokalnie do 65 km/h, południowo-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo możliwe lokalne burze. Na południowym zachodzie nad ranem lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temp. min. od 7 st. do 11 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju początkowo porywisty, południowo-zachodni. W sobotę w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. od 18 st. do 21 st., tylko na Pomorzu nieco chłodniej, od 14 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. min. 10 st.Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl