Polska w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie częściowo środkowa i wschodnia część kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżu, którego centrum znad Polski powoli przemieszczać się będzie nad Białoruś.

Polska pozostanie pod wpływem tego wyżu, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające od południowego zachodu i południa do dużego. W południowo-wschodniej połowie Polski miejscami pojawią się opady śniegu i śniegu z deszczem, a przejściowo możliwe tam opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st., -3 st. na północy i początkowo w dolinach górskich do -2 st., 0 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 100 km/h.

W niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na Pomorzu i wybrzeżu przez większą część dnia jeszcze zachmurzenie małe. W południowo-wschodniej połowie kraju okresowo opady deszczu, a początkowo miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st., 5 st. w części północnej kraju do 5 st., 8 st. na południu, a na krańcach południowo-wschodnich lokalnie nawet 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w części wschodniej przeważnie południowo-wschodni, a w zachodniej północno-wschodni. Wysoko w Karpatach nadal porywy wiatru do około 90 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu, lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl