Polska będzie pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, początkowo Polska będzie pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Białorusi nad wschodnią Ukrainę. Za frontem chłodnym, nad północną część kraju, napłynie arktyczne powietrze.

Nad pozostałą część Polski z północnego zachodu będzie napływać powietrze polarno-morskie. W ciągu dnia front chłodny przemieści się dalej na południe i opuści obszar Polski, a znad południowej Skandynawii nad Wielkopolskę przesunie się centrum wyżu. Do końca dnia powietrze arktyczne napłynie nad pozostałą część kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu, z północy przechodzące w małe i umiarkowane. Najdłużej opady śniegu będą na południu kraju. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. na północnym wschodzie, do około 3 st. w centrum, do 6 st. na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich temperatura od 1 st. do 4 st. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, miejscami w porywach do 55 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe. Na północy i zachodzie miejscami zachmurzenie umiarkowane lub duże. Na południu początkowo zachmurzenie duże i miejscami, zwłaszcza w Karpatach, zanikające opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. na południu, w centrum około -7 st., do -3 st. na północy. Nad morzem i na Nizinie Szczecińskiej od -3 st. do 0 st. W kotlinach karpackich miejscami spadek temperatury do -18 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy i zachodzie umiarkowane i duże. Na Pomorzu okresami opady śniegu przechodzące od zachodu w opady śniegu z deszczem i deszczu, przejściowo możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna przeważnie od -3 st. do 0 st., lokalnie w kotlinach karpackich około -4 st., najcieplej na Pomorzu i na zachodzie kraju, od 0 st. do 3 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i małe, początkowo zachmurzenie jeszcze duże i zanikające opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia niewielka możliwość przelotnych opadów śniegu. Temperatura maksymalna 1 st., wystąpi początkowo. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, wieczorem słaby, północny. W nocy z poniedziałku na wtorek pogodnie. Temperatura minimalna -7 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych skręcający na kierunki zachodnie. We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl