Pogodny jesienny poniedziałek w całym kraju

Jak informuje IMGW, na północy, północnym zachodzie i południu Europy pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi.

Zachód, centrum i wschód Europy, w tym Polska będą objęte przez rozległy wyż znad Rosji i Oceanu Atlantyckiego. Wschodnia połowa kraju będzie w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim, nad zachodnią połowę będzie napływała chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa.

W poniedziałek w województwach wschodnich i południowo-wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, w partiach szczytowych Sudetów śniegu. Temperatura maksymalna od 9 st. do 13 st., w rejonach podgórskich lokalnie do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni, jedynie przed południem na wschodzie kraju wiatr południowy.

W nocy, z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie duże, a większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia możliwe na południowym wschodzie oraz na krańcach północno-zachodnich. Miejscami, głównie na zachodzie i północy mgły ograniczające widzialność do 200 m. Lokalnie, zwłaszcza w południowo-zachodniej i w centralnej części kraju niewielkie opady deszczu lub mżawki, początkowo wysoko w Sudetach także śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od 2 st. do 6 st., lokalnie na północnym zachodzie możliwe przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr przeważnie słaby, północny i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj