fot. sxc.hu

Nad Europą będzie dominował rozległy wyż

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował rozległy wyż z centrum nad Polską, jedynie Skandynawia znajdzie się w zasięgu niżu. Polska będzie pod wpływem wyżu, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego; z zachodu do centrum przemieszczał się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie cieplejsze powietrze polarnomorskie. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1023 hPa i będzie spadało.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w centrum, na zachodzie i północy okresami opady deszczu lub mżawki, miejscami marznącej i powodującej gołoledź. Temp. maks. od 4 do 6 st. na krańcach zachodnich, do -4 st. na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, miejscami opady mżawki, na wschodzie marznącej i powodującej gołoledź, na krańcach wschodnich początkowo opady śniegu, na północy i zachodzie lokalnie mgły z widzialnością od 200 do 500 m. Temp. min. od 2 do 3 st. na krańcach zachodnich, od -6 do -4 st. na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady mżawki, na krańcach wschodnich początkowo marznącej i powodującej gołoledź, na północnym zachodzie silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m. Temp. maks. od 6 do 7 st. na krańcach zachodnich, od 1 do 2 st. na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Temp. maks. -1 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu, przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże, okresami opady słabego deszczu lub mżawki, początkowo marznącymi i powodującymi gołoledź. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj