W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, kraje Beneluksu oraz wschodnie krańce kontynentu europejskiego będą w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą niże. Polska będzie w zasięgu niżu znad Karelii, z północy na południe przemieszczać się będzie front okluzji. Z północy napływać będzie dość chłodne powietrze polarno-morskie. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza na północnym zachodzie i w centrum możliwe burze. Na północnym zachodzie i w centrum możliwy również niewielki grad. Temp. maks. od 16 st., 17 st. na zachodzie i północy do 21 st. na południowym wschodzie. W dolinach górskich od 13 st. do 17 st. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie, rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. min. od 8 st. do 12 st., na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich chłodniej, od 5 st. do 8 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie i w Karpatach możliwa burza. Na południowym wschodzie możliwy również niewielki grad. Temp. maks. od 16 st., 17 st. na zachodzie i północy do 20 st. na południowym wschodzie. W dolinach górskich od 14 st. do 17 st. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, po południu możliwa burza. Temp. maks. 19 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. W czasie burzy możliwe porywy dochodzące do 55 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj