Pełnia lata w Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą wschodnią i częściowo środkową dominował będzie wyż z centrum nad Łotwą. Europa zachodnia znajdzie się pod wpływem niżu znad Beneluksu.

Polska początkowo pozostawać będzie w zasięgu wyżu znad Łotwy, stopniowo od zachodu zaznaczać się będzie niż znad krajów Beneluksu. Nad południową część kraju nasunie się ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie gorąca, zwrotnikowa masa powietrza. Pozostała część kraju będzie nadal w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie, około 26 st. w centrum do 28 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem na krańcach zachodnich wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 13 st. do 17 st., na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich od 11 st. do 13 st., na krańcach północno-zachodnich od 17 st. do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl