W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa południowa, wschodnia oraz północna Skandynawia znajdą się w zasięgu wyżów z centrami nad Atlantykiem, Rosją i Morzem Barentsa. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem. Z zachodu napływać będzie masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie początkowo miejscami rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, a po południu także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. do 20 st., nad morzem od 14 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami zachmurzenie duże i przelotny deszcz lub burza. Nad ranem na wschodzie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, głównie na Pomorzu. Temperatura minimalna od 6 st. do 10 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.
W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, w czasie burzy porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Możliwa mgła. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, południowy. W piątek w dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl