W piątek zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia i zachodnia część kontynentu będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Turcją i Atlantykiem. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Zatoką Botnicką i Cieśninami Duńskimi.

Polska będzie w zasięgu niżu, którego ośrodek będzie przesuwać się znad północnych Niemiec przez Pomorze nad Łotwę. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Początkowo napływać będzie cieplejsze powietrze polarno-morskie, po przejściu frontu chłodnego napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie jutro w południe w Warszawie wyniesie 981 hPa i będzie powoli rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże, na południu i w centrum Polski większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. W na północy kraju przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, na Pomorzu o 12 cm, a w Bieszczadach o 8 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 0 st. do 2 st., a na południowym zachodzie i południu miejscami od 3 st. do 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie. Porywy wiatru do 65 km/h, na zachodnim wybrzeżu i w Sudetach do 75 km/h, w Tatrach do 120 km/h, a w Karkonoszach do 140 km/h. Miejscami zawieje śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu. W Sudetach i w Bieszczadach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od -5 st. do -1 st., na wschodnim wybrzeżu do 0 st., a w dolinach górskich około -7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie Polski porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. do 0 st., na północy i północnym wschodzie Polski miejscami 1 st., a w rejonach podgórskich od -3 st. do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie Polski oraz w centrum porywisty, z kierunków zachodnich.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, początkowo opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W sobotę zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl