fot. Paweł Palembas

Prawie w całym kraju bezchmurnie

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował rozległy wyż z centrum nad południową Skandynawią, jedynie północny skraj kontynentu oraz południowo-wschodnia jego część znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu. Nad obszar kraju w dalszym ciągu będzie napływało suche powietrze z północnego wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 15-18 st. na wschodzie kraju do 20-22 st. na zachodzie; chłodniej na Podkarpaciu, Podhalu i wybrzeżu, od 10 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie, głównie na wybrzeżu, mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -1 st. do 4 st., lokalnie przygruntowe przymrozki do -4 st., cieplej na Ziemi Lubuskiej – tam od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby, zmienny, a na północy kraju północny i północno-wschodni.

W sobotę na zachodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 14°C, 16°C na wschodzie, 18 st., 20 st. w centrum, do 22 st. na zachodzie; chłodniej na Podhalu i wybrzeżu, od 8 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

W Warszawie w piątek słonecznie. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl