fot. Paweł Palembas

Do Polski napływa chłodniejsze powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą północną i południowo-wschodnią dominować będą niże. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem wyżów. Nad przeważającym obszarem kraju zaznaczać się będzie skraj wyżu znad Bretanii, jedynie na północy zaznaczy się płytka zatoka niżu znad Skandynawii, a na południu, południowym wschodzie skraj niżu znad Morza Czarnego i związany z nim pofalowany front atmosferyczny, w ciągu dnia stopniowo odsuwający się ku Ukrainie. W kraju dominować będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i powoli będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Wcześnie rano na zachodzie lokalne mgły z widzialnością do 200 m. Na Pomorzu, Śląsku i we wschodniej połowie kraju okresowe opady deszczu, na krańcach wschodnich możliwe burze. W czasie burz opady o wysokości do 10 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. na wybrzeżu i na Pogórzu Karpackim do 22 st. w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Na północy Pomorza miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st., nad morzem od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu okresami duże i tam możliwe okresowe, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. na Wybrzeżu i Podhalu do 22 st. w Wielkopolsce. Wiatr słaby, na zachodnim wybrzeżu miejscami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj