W Polsce opady marznącego deszczu mogące powodować gołoledź

Jak informuje IMGW, Europa południowa pozostanie w zasięgu rozległego wyżu, północna pod wpływem ośrodków niżowych.

Polska będzie w obszarze przejściowym pomiędzy tymi układami barycznymi. W nocy, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie front ciepły, a od godzin południowych na północy zaznaczy się wpływ frontu chłodnego. Polska będzie w dość ciepłym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W czwartek w kraju na północy, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu, na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie początkowo także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 2 st., 5 st. na wschodzie i południu kraju do 6 st., 9 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny i silny, do 45 km/h, porywisty, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru w centrum Polski do 55 km/h, na północy do 65 km/h, na wybrzeżu i wysoko w górach do 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st., 2 st. na południu kraju do 6 st. na północy i 7 st. miejscami nad morzem. Wiatr porywisty, umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru w centrum Polski do 55 km/h, na północy do 65 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj