Bardzo zmienna czerwcowa pogoda

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, północna część Skandynawii i krańce wschodnie kontynentu znajdować się będą pod wpływem niżów. Pozostałą część kontynentu obejmować będzie rozległy wyż z centrum nad Wyspami Brytyjskimi.

Polska znajdować się będzie w jego zasięgu, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i spada.

W czwartek na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, a w Karpatach możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 17, 22 st. na północy Polski do 22, 25 st. na południu, w rejonach podgórskich około 21 st. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany z kierunków północnych, a na północy z kierunków zachodnich. W rejonie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl