W całej Polsce chłodniejszy i miejscami deszczowy dzień

Jak podaje IMGW, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia, jedynie na zachodzie zaznaczy się wpływ klina Wyżu Azroskiego.

Polska będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Na południu kraju zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, związana z niżem z rejonu Morza Białego. Z zachodu napłynie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami na zachodzie i południu wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz lokalnie na południu i północy burze. Na Podhalu i w Beskidach prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st. Chłodniej w terenach podgórskich i nad morzem: od 17 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, początkowo gdzieniegdzie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 11 st. do 15 st., w kotlinach górskich: 9 st., 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj