fot. flickr.com

Po południu na północy i wschodzie kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, północny zachód i północny wschód Europy będzie znajdować się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu słabych wyżów.

Polska będzie na skraju niżu znad zachodniej Rosji, tylko nad krańce południowe sięgnie słaby wyż znad północnych Włoch. Z zachodu będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie, po południu, okresami wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. W czasie burz prognozowane opady do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. na wybrzeżu i 21 st. na Suwalszczyźnie do 29 st. na Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, na Mazurach i Podlasiu do 75 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie początkowo duże z zanikającymi opadami deszczu. Nad ranem na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego, przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 9 st. na Suwalszczyźnie do 19 st. w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na zachodzie i wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj