Prognoza pogody na 31 sierpnia i 1 września

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią oraz częściowo wschodnią dominować będą wyże z centrami nad Atlantykiem i zachodnią Rosją. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem niżów. Wschód Polski będzie na skraju rozległego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Pozostały obszar kraju przejdzie pod wpływ płytkiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad północnych Niemiec nad północny Bałtyk. Po południu nad północny zachód i zachód Polski nasunie się zatoka niżowa z frontem chłodnym. Z południa napływać będzie powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosnąć.

W czwartek na wybrzeżu, Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, zachodzie Kujaw i Wielkopolski oraz zachodzie Dolnego Śląska zachmurzenie umiarkowane i duże, oraz opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód, miejscami burze, lokalnie z gradem. Suma opadów od 10 mm do 30 mm. Na pozostałym obszarze Polski początkowo bezchmurnie, ale w ciągu dnia na północy i w centrum stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 24 st., 27 st. na północnym wschodzie oraz Pomorzu, około 29 st. w centrum, do 31 st. na południowym zachodzie; na wybrzeżu od 22 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich początkowo porywisty. Wiatr z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie początkowo bezchmurnie, ale od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, miejscami dużego. Na północnym zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże, na północnym wschodzie początkowo umiarkowane; opady deszczu oraz burze przemieszczające się powoli z zachodu na wschód. Najwięcej opadów na obszarze od Dolnego Śląska i Opolszczyzny, przez centrum kraju, po Mazury, Suwalszczyznę i Podlasie – suma opadów od 15 mm do 25 mm. Temperatura minimalna od 12 st. do 17 st. Wiatr na wschodzie kraju słaby, południowo-wschodni i południowy, przechodzący w zmienny. Poza tym wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie; okresami opady deszczu. Na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie oraz na Podlasiu miejscami także burze, możliwy grad. Na południowym zachodzie opady okresami o umiarkowanym natężeniu – suma opadów do 25 mm. Także w burzach wysokość opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna: w północno-zachodniej połowie kraju od 16 st. do 19 st., na pozostałym obszarze – od około 19 st. w pasie od Suwalszczyzny przez centrum kraju po Opolszczyznę do 30 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni, jedynie na południowym wschodzie słaby, zmienny. W rejonach burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów deszczu podczas burz do 15 mm. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W piątek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl