fot. PAP/Grzegorz Momot

IMGW: Południowa oraz częściowo środkowa i wschodnia Europa jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, południowa oraz częściowo środkowa i wschodnia Europa jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem wyżu z centrami w rejonie Skandynawii. Polska dostała się pod wpływ płytkiego niżu znad Rumunii. Na południowym wschodzie Polski będzie wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego wschodu będzie napływać coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i nieznacznie spadnie.

W środę na zachodzie i południu kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w południowej połowie kraju okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm, na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny do 20 mm. Na wschodzie kraju miejscami również burze, w trakcie których opady deszczu do 20 mm, możliwy również drobny grad. Wysoko w Tatrach początkowo opady deszczu ze śniegiem, później deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. na Pomorzu do 19 st. na Podlasiu i Lubelszczyźnie; w obszarach podgórskich od 6 do 10 st. Wiatr umiarkowany, na północy kraju okresami porywisty, północno-wschodni i północny. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, w czasie burz do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu, w południowej połowie kraju okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm, na południu Dolnego Śląska do 20 mm. Na wschodzie kraju początkowo również zanikające burze. Temperatura minimalna od 6 st. na północnym zachodzie do 13 st. na krańcach wschodnich; w obszarach podgórskich od 5 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni i północny. Nad morzem i w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w pasie od Śląska po Mazowsze, okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm, na południu i zachodzie Dolnego Śląska do 20 mm. W południowej połowie kraju miejscami burze z opadami deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym zachodzie do 20 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, północno-wschodni i wschodni. Nad morzem i w czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół duże z opadami deszczu. Możliwe burze. Okresami opady będą miały umiarkowane natężenie, prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna około 16 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, możliwe burze. Okresami opady będą miały umiarkowane natężenie, prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. Wiatr umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, w czasie możliwych burz porywisty.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Opady okresami mogą mieć umiarkowane natężenie, prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl