fot. Tomasz Strąg

W poniedziałek zachmurzenie małe, na południu i wschodzie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu i burzami

Jak informuje IMGW, Europa znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie Islandia oraz wschód kontynentu będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Zachodnia Polska pozostanie na skraju wyżu znad Atlantyku, pozostały obszar kraju będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Białorusią. Będziemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe, na południu i wschodzie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu i burzami, z prognozowaną wysokością opadów do 10 mm. Wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i słaby przelotny deszcz możliwy także na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 28 st. C. Tylko nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 18 st. C do 22 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie małe, gdzieniegdzie na wschodzie i zachodzie umiarkowane i tam możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 8 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 11 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 14 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunku północnego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl