W Polsce nadal mroźnie. Możliwe przelotne opady śniegu

Jak podaje IMGW, nad Europą południową dominować będą niże z ośrodkami nad Morzem Czarnym i w rejonie Azorów. Północna Europa będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Skandynawią. Polska będzie na skraju tego wyżu, w mroźnym powietrzu arktycznym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na wybrzeżu okresami wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -13 st., -11 st. na wschodzie, około -9 st. w centrum, do -7 st., -5 st. na zachodzie oraz do -4 st., -3 st. na zachodnim wybrzeżu; w rejonach podgórskich od -13 st. do -10 st. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju początkowo dość silny i porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h. Wiatr północno-wschodni i wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie początkowo na wschodzie, południu oraz wschodnim wybrzeżu zachmurzenie duże i gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -18 st. do -13 st., niższa miejscami na wschodzie – od -20 st. do -18 st. oraz na Podhalu i w dolinach karpackich – od -24 st. do -19 st., wyższa nad samym morzem – od -12 st. do -8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

W czwartek w województwach wschodnich zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na wybrzeżu wschodnim okresami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -12 st., -9 st. na wschodzie, około -7 st. w centrum, do -6 st., -5 st. na zachodzie; na wybrzeżu od -5 st. do -3 st., a w rejonach podgórskich od -13 st. do -8 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą wschodniego.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -9 st. Wiatr umiarkowany, początkowo lokalnie porywisty, północno-wschodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej połowie nocy możliwe rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna około -15 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -8 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl