Na północy, południu i wschodzie Polski możliwe deszcze i burze

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna Skandynawia oraz Francja, Niemcy, Austria, Czechy i zachodnia Polska będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Wschodnia Polska pozostanie na skraju zatoki, związanej z niżem, którego ośrodek znad Bałtyku przemieści się nad Łotwę. Pozostały obszar kraju będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie na południowym wschodzie i wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie w Bieszczadach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. do 26 st.; chłodniej na wybrzeżu: od 20 st. do 22 st., na Podhalu około 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na południowym wschodzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie i południu gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 13 st. do 16 st., w rejonach podgórskich: od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl