W sobotę i w niedzielę upalnie i burzowo

Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia, z zachodu na wschód przemieszcza się strefa frontu, za którym zaczyna napływać nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Wschodnia część kraju pozostaje jeszcze w gorącej masie powietrza zwrotnikowego.

Dziś na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko w części wschodniej kraju początkowo zachmurzenie małe. Początkowo w zachodniej połowie a potem także i we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu i burze. Miejscami burze mogą być gwałtowne, połączone z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm, a lokalnie zwłaszcza na południowym zachodzie Polski nawet do 40 mm. Temp. maks. od 22 st. na północnym zachodzie kraju, około 27 st. w centrum do 32 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na wschodzie Polski początkowo z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.
Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

Na dziś zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne:

-o upałach stopnia 1: w woj. mazowieckim – subregion wschodni, radomski i warszawski

-o upałach stopnia 2: obowiązujący w woj. Lubelskiem i podkarpackim

 

W nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe lub umiarkowane i na ogół bez opadów, ale nad ranem miejscami zamglenia ograniczające widzialność do około 2000 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze stopniowo od zachodu zanikające. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temp. min. od 14-15 st. na północy kraju oraz w dolinach górskich do 16-18 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby zmienny, na północy Polski z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W sobotę w północnej części Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane. W strefie nadmorskiej lokalne przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu a w części południowej i wschodniej kraju także i burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm. Temp. maks. od 23 st. na północnym zachodzie Polski do 26 st. w centrum i 31 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby zmienny, na Pomorzu z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Na sobotę wydano ostrzeżenia meteorologiczne:

-o upałach stopnia 2: obowiązujący w woj. Lubelskiem i podkarpackim
W niedzielę także deszcze i burze. Słonecznie tylko w Dolnym Śląsku i w północno wschodniej Polsce. Będzie słonecznie i bardzo duszno. Słupki rtęci na termometrach będą wskazywać 26 st. C w woj. zachodniopomorskim, 30 st. C w Łódzkiem i na Mazowszu i do 32 st. C. na Podkarpaciu.

W niedzielę będą także ostrzeżenia meteorologiczne:

-o upałach stopnia 2: obowiązujący w woj. Lubelskiem i podkarpackim

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl